Forrás: www.hirado.hu
Így alakult a kriptovaluta árfolyama január 31-től máig. (Friss adatokat ide, vagy a képre kattintva kaphatunk a napiárfolyam.hu oldalán.)
Konzervatív elemzők régen óvnak a kriptopénzektől, amelyek hatalmas kilengéseikkel pillanatok alatt nagy nyereséget és ugyanakkora bukást hozhatnak, megingathatják a hagyományos, bankok uralta-szabályozta piacot.
Japán pénzügyi felügyelete ellenőrizné az összes szigetországi kriptodeviza-váltót.
A japán pénzügyi felügyelet (FSA) ellenőrzést helyezett kilátásba minden kriptodeviza-váltónak és tevékenységének javítására szólította fel hétfőn a Coincheck elektronikus kereskedési platformot, amelytől 534 millió dollár értékű digitális devizát loptak el hekkerek.
A tokiói székhelyű Coincheck.com oldalon akkor a bitcoint kivéve minden kriptodeviza kereskedését felfüggesztették.
Múlt héten a Facebook közölte, hogy új stratégiája szerint megtiltja minden felületén a kriptovaluta-reklámokat.
Elég nagy változás ez, különösen ahhoz képest, hogy Mark Zuckerberg év elején – kilencedik éve szokás szerint közzétett újévi fogadalma szerint – még „szerette volna magát mélyebben beleásni a kriptotémába”, hogy „hogyan fordíthatnánk azt javunkra a szolgáltatásainkban”.
Persze Zuckerbergtől már megszokhattuk az ilyesmit. Talán még többen emlékeznek rá, hogy 2015 végén könnyes volt a világ szeme, mikor újszülött lányukhoz írt levélben feleségével, Priscilla Channal bejelentette, hogy részvényeik 99 százalékáról, azaz 45 milliárd dollárról lemondanak, s azt a világ jobbítására, egészségügyre, oktatásra, internet-hozzáférésre és közösségépítésre fordítják.
Aztán kiderült, hogy pénz valójában nem karitatív alapítványba, hanem egy adómegkerülésre alkalmas cégbe, úgynevezett LLC-be folyik.
Ehhez képest nagyjából ugyanakkor az eddig csak pletykált hírt, hogy a Samsung óriásvállalat belép a bitcoin-üzletbe, hivatalosan is megerősítették.
Kifejezetten olyan chipeket gyárt, amelyek a kriptovaluták, például a bitcoin vagy az ethereum bányászatát támogatják.
(Bányásznak, azaz a háttérben olyan matematikai feladatokat látnak el, amelyek pénzt állítanak elő a tulajdonosaiknak.)
A Samsung chipgyártásban már lekörözte az Intelt. Ezzel a chipgyártással az Euronews szerint 400 millió dolláros bizniszbe állnak bele.
Február elsején pedig olvashattuk a hírt, hogy az EU is óvatosan belép a blockchain piacra: az Európai Bizottság az Európai Parlament támogatásával útjára indította az Uniós Blokklánc Megfigyelőközpontot és Fórumot.
Közleményük alapján a Megfigyelőközpont és Fórum felhívja a figyelmet a blokklánc-technológia kulcsfontosságú fejleményeire, támogatja az európai szereplőket, és megerősíti az európai szerepvállalást a blokklánc-tevékenységekben részt vevő több érdekelt fél között.