Aki részt vesz a konferencián, betekintést nyerhet a magyar informatika 60+ évének idővonalába és választ kaphat arra, hogy milyen tulajdonságok emelték ki azokat a személyiségeket – Kalmár Lászlótól és Kozma Lászlótól napjainkig -, akiket iskolateremtőnek tekintünk. Milyen büszkeségre okot adó elmék és elméletek világítják meg a magyar IT útját, ha az informatikáról, mint tudományos diszciplínáról beszélünk Neumann Jánostól Lovász Lászlóig.
Míg 1959-ben az egyetlen elektronikus számítógépre épülő kis számítóközpont igyekezett a tudományos és „népgazdasági” feladatokat segíteni, ma már mindent behálózó, az éltető ivóvízhez hasonló közszolgáltatássá vált a digitalizáció, melynek mai mérföldköveit is megvizsgáljuk: azokat a kormányzati programokat, amelyek az infrastruktúrát biztosítják, illetve amelyek a társadalom digitális részvételét, ügyintézését és a létszükségletté vált kompetenciáinak fejlesztését szolgálják.
Legalább ilyen fontos az is, hogy milyen hazai eredmények változtathatják meg a jövőnket: milyen startupok, milyen mesterséges intelligencia- és robotika projektek, önvezető autókkal, 3D nyomtatással kapcsolatos műhelyek, nemzeti laborok?
S végezetül arról is beszélünk, hogy miben tudja segíteni az 1968-ban alapított Neumann Társaság a társadalmat. Vállalt küldetésünk szerint a „digitális világ GPS-eként”, az örökség mellett a tehetséggondozás, a szakmai élet, a kompetenciafejlesztés terén is, már a 2023-as Neumann120 évre is készülve.
A konferencia időpontja: 2022. január 20., 14:30-16.30
A konferencia platformja: ZOOM
Részletes program és jelentkezés: MIN2022