A Versenyképességi Tanács az EU tagországok gazdasági minisztereinek részvételével ülésező szerve, amely az unió számára legfontosabb gazdasági szakpolitikai kérdéseket vitatja meg - hangsúlyozták.
Az NGM arról tájékoztatott, hogy a Versenyképességi Tanács ülésének napirendjén az európai versenyképesség jövőjéről szóló következtetések, valamint az európai bürokráciát csökkentő minőségi jogalkotás kérdésköre szerepel. Emellett a tagállamok kezdeményezésére a Tanács tárgyalja az autóipar versenyképessége megőrzése és a klímacélok egyidejű teljesítése közötti összhang megteremtését célzó kezdeményezést, a versenyképes európai akkumulátoriparról szóló dokumentumot, valamint a biotechnológia forradalom előnyeinek kiaknázásáról szóló előterjesztést is.
Nagy Márton a Versenyképességi Tanács ülése kapcsán megállapította, hogy Európában versenyképességi fordulatra van szükség. Az Amerikai Egyesült Államok és Kína jelentős költségvetési forrásokat áldoz a digitális és zöld átállásra, ehhez az Európai Uniónak is fel kell zárkóznia, különben tovább nő a versenyhátránya és elveszíti a versenyképességi háborút.
A nemzetgazdasági miniszter meglátása szerint ebben jelentős lépést képvisel a "Budapesti Deklaráció", amely uniós és tagállami szinten is határozott fellépést vár, többek közt az iparfejlesztés, a K+F, a zöld átállás, a digitalizáció és az adminisztráció csökkentés területén. Hozzátette: új és hatékony javaslatokra, innovatív megoldásokra van szükség, ösztönözni kell a versenyt és a teljesítmény növelését - ismertette közleményében az NGM.
_______
Forrás: mti