A Twitter már szeptemberben közölte: a többi között a „hírérték" és a „közérdeklődésre számot tartó tartalom" alapján dönt arról, hogy töröl-e egyes bejegyzéseket, vagy megszüntet-e egyes fiókokat.
Donald Trump Twitter-bejegyzéseiről régóta vitáznak az elnökkel nem rokonszenvezők. A legutóbb kedden robbant ki ismét kisebb vita, amikor Trump arról tett közzé bejegyzéseket, hogy neki „sokkal nagyobb" és „sokkal erőteljesebb" a nukleáris fegyverek beindítására utasítást adó nyomógombja, mint Kim Dzsong Un észak-koreai vezetőnek. Bírálói ezúttal azt vetették az elnök szemére, hogy bejegyzésével veszélybe sodorta a világot és egyúttal megsértette a Twitter szabályzatát, amely tiltja az erőszakkal történő fenyegetést.
Néhány Twitter-felhasználó szerdán tüntetett is a cég San Franciscóban lévő székháza előtt. A cég a vállalati blogjában reagált a tiltakozásra, leszögezve, hogy még ha a világ egyes vezető politikusainak Twitter-fiókjait meg is szüntetné, a szóban forgó politikusokat ezzel nem lehetne elhallgattatni. „Keményen dolgozunk azon, hogy a közjót szem előtt tartva elfogulatlanok maradjunk" – fogalmazott a szerdai blogbejegyzésben a közösségi platform-üzemeltető.