Nem példa nélküli persze, hogy egy tagállamnak – különösen, ha első ízben tesz eleget ennek a feladatnak –, megkérdőjelezik az EU-elnökségre való alkalmasságát. A szlovéneket kikezdték, mert egy „miniállam” túl kicsi egy ilyen feladathoz, a cseheket, mert volt egy EU-szkeptikus elnökük és kormányválság fenyegette őket (majd bukott is a kormány), de még a tucatnyi soros elnökség tapasztalatával rendelkező belgáktól is rettegtek legutóbb, mert ügyvezető szövetségi kormány volt hivatalban.
Ennek ellenére sokkolta a magyar elnökségi stábot, hogy néhány nappal „hivatalba lépésünk” előtt, többen – belföldön és külföldön – megkérdőjelezték Magyarország alkalmasságát az elnökségre.
Meggyőződésünk, hogy kiválóan felkészültünk az elnökségi feladatok ellátására. A programunk realista, a kihívásokat látjuk, lehetőségeinket számba vettük, körültekintően és egyenként felmértük tagállami partnereink elvárásait és érzékenységeit. Elsődleges célunk, hogy a legfontosabb EU-dossziékat előre vigyük, de emellett ki fogjuk használni a nyilvánvaló külpolitikai és országimázzsal kapcsolatos lehetőségeket is. Nehéz időszak áll előttünk, de elkötelezett csapattal vágunk neki az elnökségi félévnek, amelyben megfelelő arányban keveredik a tapasztalat és a fiatalos lendület.
Őszintén reméljük, hogy az EU-elnökség sikerre vitelének céljával mindenki egyetért. Ezért létrehoztuk "A magyar elnökség barátai" oldalt, ahol a magyar elnökség minden támogatója a belpolitikai helyzetről vallott véleményétől függetlenül, klikkelésével kifejezheti, hogy látja az elnökségben rejlő kivételes lehetőségeket és szurkol közös sikerünkért."
Forrás: http://www.eu2011.hu