„Fontos, hogy egyetemünkön piacközeli oktatással, a legmagasabb szintű feladatokra is alkalmas szakemberek képzése valósuljon meg”– nyilatkozta a Debreceni Egyetem rektori-kancellári kabinetének kabinetfőnöke.
Mészáros József továbbá kiemelte azon kutatás-fejlesztési projektek jelentőségét is, melyekkel az intézmény a gazdasági szereplők jövőbeni igényeit szolgálhatja ki, erősítve ezzel az egyetem és partnereinek kapcsolatát.
„Számunkra nagyon fontos a szoros partnerség a vezető egyetemekkel a világ minden pontján” – mondta Yvonne Comolli, az Aventics cégcsoport humánpolitikai alelnöke. „A felsőoktatási intézmények és cégünk együttműködésével biztosítani tudjuk az alapos elméleti oktatás és a gyakorlati tapasztalatok közötti kapcsolatot az iparágban” – tette hozzá.
„A vállalat elsők között csatlakozott a gépészmérnöki duális képzéshez, valamint részt vett a 2015-ben elindított járműipari folyamattervező specializáció tantervének kidolgozásában és a tantárgyi tartalmak meghatározásában is” – összegezte Mankovits Tamás, a Debreceni Egyetem gépészmérnöki tanszékvezetője.
Jelen munkaerőpiaci helyzetben kiemelten fontos a gyártók számára a megfelelő mérnök kollégák megtalálása – ehhez pedig már az egyetemen érdemes kapcsolatba lépni a hallgatókkal. Ennek egyik jó példája a most megnyílt Ipar 4.0 labor is.