A kutatás szerint a kalózkodó felhasználók aránya a fejlődő régiókban a legmagasabb. Kínában, ahol évente a legtöbb új számítógépet értékesítik, a felhasználók 42 százaléka mindig, 44 százaléka legtöbbször illegálisan használja a telepített szoftvereket, azaz a megkérdezettek 86 százaléka kalózkodik. Hasonló a mutató Nigériában is, ahol a kalózok aránya eléri a 81 százalékot. Vietnámban 70, Malajzia, Thaiföld, Indonézia, Szaúd-Arábia és Mexikó országaiban 60 százaléknál is többen kalózkodnak. A mindig vagy többnyire illegális forrást választók összesített aránya Dél-Afrika (21%), Németország (21%), Franciaország (26%), Kanada (27%), India (28%), Japán (29%) és Svédország (29%) felhasználói körében a legalacsonyabb.
A BSA hivatalos blogján olvasható közlemény rámutat, a tipikus kalóz egy 18-34 év közötti kínai férfi, aki kevesebb, mint 100 alkalmazottat foglalkoztató cégnél dolgozik, és aki számítógépet használ a munkájához.
Attitűdjét és viselkedését tekintve ellentmondásos személyiség: elméletben támogatja a szellemitulajdon-védelmét, a gyakorlatban viszont az illegális hozzáférést választja, többnyire azért, mert nincs tisztában vele, mi a törvényes és mi nem az. A tipikus kalózra környezete is hatással van, úgy gondolja, a kalózkodás az általános magatartás mód, és hisz abban, hogy a jogsértőket nem fogják elkapni.